Jak zaprogramować kampanię remarketingową?

REMARKETING

Podobno nikt nie klika reklam graficznych. A z roku na rok ten problem mocno się powiększa. Dlaczego?

AGENCJA

Brainlabs

ROLE

Designer

STRONA

brainlabsdigital.com

ROK

2016

Brainlabs to Agencja PPC pochodząca z Wielkiej Brytanii. W szeregach firmy zasiadają nie tylko specjaliści SEM, ale przede wszystkim naukowcy i matematycy. To daje im przewagę nad zupełnie innym spojrzeniem na dane i wykresy z jakimi zmagają się każdego dnia podczas prowadzonych kampanii.

 

Efektem tego jest jedna z kampanii, której case study zobaczysz poniżej.

Wszystko zaczęło się od hasła: „No-one clicks on Display ads.” Agencja wpadła na pomysł przygotowania przewrotnej kampanii, która nieco mocniej zaangażuje odbiorcę w jej treść niż tradycyjne reklamy.

 

Bardziej spersonalizowanej, co oznaczało dużo pracy nad segmentacją użytkowników. Tak narodził się projekt #retargetingworks, który miał za zadanie sprawdzić czy na prawdę staliśmy się odporni na komunikaty reklamowe czy może przesyt nudnych kreacji wywołał w nas tą niechęć do „klikania” ich.

ETAP I: Kreatywna Reklama

Brainlabs rozpoczął działania od emisji 2 prostych, rzucających się w oczy reklam display, z konkretnym CTA.

ETAP II: Landing Page

Po kliknięciu banera, reklama kierowała użytkownika na specjalnie przygotowany landing page, na którym rozpoczynała się segmentacja do odpowiednich list remarketingowych. Jak? Osoby, które pojawiły się na stronie docelowej miały jedno zadanie: odpowiedzieć na pytanie czy podobała im się reklama, którą widzieli czy nie.

To był kluczowy moment kampanii bo od niego zależało jaki rodzaj reklamy i komunikatu pojawi się użytkownikowi w kolejnym etapie.

ETAP III: Reklama Spersonalizowana

Kwalifikując odbiorców do konkretnych grup: Like oraz Hate, agencja zaczęła wyświetlać reklamy wraz ze specjalnie przygotowanym na potrzeby kampanii materiałem wideo.

Osoby, które kliknęły LIKE, zobaczyły reklamę o treści:

Osoby, które kliknęły HATE widziały reklamę:

ETAP IV: Końcowy Landing Page

Po kliknięciu w jedną z tych reklam, użytkownik trafiał na ostatnią stronę, na której agencja umieściła komunikat, że obiecuje nigdy więcej nie pokazywać mu swoich reklam. Czyżby?

Jaki był efekt prowadzonej kampanii?

  • czas trwania kampanii to 45 dni;
  • wideo dotarło do ponad 4500 osób na facebooku, generując ponad 3000 odsłon połączonych z CTA wysokości 19%;
  • kampania Adwords zgromadziła ponad 6 000 000 wyświetleń;
  • pierwsze reklamy re-roll „We’ve Got You Now” odnotowały średni czas obejrzeń 48 sekund. Biorąc pod uwagę, że film trwał ponad 54 sekundy i kończył się wezwaniem do działania trwającym ponad 10 sekund to całkiem dobry wynik;
  • wideo dedykowane odbiorcom – HATE – miało średni czas obejrzeń 52 sekundy, i około 40% z łącznej liczby widzów pochodzących z listy remarketingowej zobaczyło tą reklamę;
  • wideo dedykowane odbiorcom – LIKE – miało średni czas obejrzeń 46 sekund i około 60% widzów pochodzących z listy zobaczyło reklamę.

 

źródło: www.brainlabsdigital.com

Back to top: